Acasa

Rezultate Concurs Cuibul cu Barza

editia a III-a, ianuarie 2020

Puteti cauta rezultatele folosind oricare criteriu (nume, scoala de provenienta, profesor coordonator). Pentru rezultatele unei anumite scoli introduceti doar denumirea scolii in campul de cautare.

Nume si PrenumeClasaProfesorPREMIUScoala de provenienta
Arhire ArisIIIDeliu IoanaILiceul de Arte 'Margareta Sterian' Buzau
Benchea NicolaIIISamoilă IrinaILiceul de Arte 'Margareta Sterian' Buzau
Călin MariaIIDeliu IoanaILiceul de Arte 'Margareta Sterian' Buzau
Popa DariaIIDeliu IoanaILiceul de Arte 'Margareta Sterian' Buzau
Vlad AndreiIIISamoilă IrinaILiceul de Arte 'Margareta Sterian' Buzau
Miu DavidIIDiaconescu GeorgetaIColegiul National de Muzica George Enescu
Palu AntonISarca SilvianaIColegiul National de Muzica George Enescu
Bălăioară MariusVIIIBogos GabrielaIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Daraban EmaVIBogos GabrielaIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Oprițoiu MayaIVManolache AlinaIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Petre EuniceIVManolache AlinaIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Badea TheodoraIIancu MariaILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Butoi IrenIIIButoi MihaelaILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Călin RaduIIIIancu MariaILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Dinu SebastianIIButoi MihaelaILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Dinu TeodorIVIancu MariaILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Militaru IuliaIIIButoi MihaelaILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Militaru YasminaVIancu MariaILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Motocescu LauraIIIButoi MihaelaILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Păune RebecaIIancu MariaILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Popescu RebecaIIIButoi MihaelaILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Preda OtiliaIIIButoi MihaelaILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Savu Sarah MariaIIIIancu MariaILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Stanciu Erik NicolasIIButoi MihaelaILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Stanciu Patrik - AndreiIIButoi MihaelaILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Țica – Popescu IuliaIIancu MariaILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Olariu MironIIMicu RamonaIȘcoala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Vlad ZoeIIMicu RamonaIȘcoala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Amarandei StefanIINechita AlexandraIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Ciobanu MateiVIIIBianca OpreaIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Ciortan DamianIINechita AlexandraIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Cociaș Xander GabrielIVBianca OpreaIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Constantinescu AndreiIIIBianca OpreaIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Danci GretaIINechita AlexandraIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Hoșciuc MariaIINechita AlexandraIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Iancu AmaliaIINechita AlexandraIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Marchiș AdaIVNechita AlexandraIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Niculiță AmaliaIBianca OpreaIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Pașcan CristianIIBianca OpreaIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Serghiuță AnaIINechita AlexandraIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Sperneac CristinaIBianca OpreaIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Trandafir CatalinaINechita AlexandraIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Tulbure Cesaria-MiriamIIIBianca OpreaIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Udrea ElonIBianca OpreaIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Vișanu VictoriaIVBianca OpreaIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Voinea DanIIBianca OpreaIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Popescu Nao CristianIICodruţa FodayIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.4
Cristofor MariaIVMaria BaraceanuIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.5
Dumitrescu BogdanIIIMariana ApostolIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.5
Neagu AriandaIISorin MarinescuIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.5
Turliu SandraIIIMariana ApostolIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.5
Nicolae CarmenIDeliu IoanaIILiceul de Arte 'Margareta Sterian' Buzau
Rădulescu AdinaIIISamoilă IrinaIILiceul de Arte 'Margareta Sterian' Buzau
Traiciu AlexandraIDeliu IoanaIILiceul de Arte 'Margareta Sterian' Buzau
Vișan DariaIIISamoilă IrinaIILiceul de Arte 'Margareta Sterian' Buzau
Visinoiu AliceIIIDeliu IoanaIILiceul de Arte 'Margareta Sterian' Buzau
Niculescu DavidIIIDiaconescu GeorgetaIIColegiul National de Muzica George Enescu
Rivera AntonioIIIDiaconescu GeorgetaIIColegiul National de Muzica George Enescu
Caloianu-Elian TeodoraIIIBogos GabrielaIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Ionescu SmarandaIIITârâcă Rafael AlexandruIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Mititelu MarioVIBogos GabrielaIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Neagu Matei AdrianIVManolache AlinaIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Pelmuș BeatriceIVManolache AlinaIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Pelmuș GeorgeVIIBogos GabrielaIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Raicu AnaVIIBogos GabrielaIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Serghie Elena TeodoraIStănescu Mădălin AlexandruIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Tănase –Ene CarinaVIBogos GabrielaIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Bîrlog FlorinVIIIIancu MariaIILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Chioveanu Ana - MariaIIIButoi MihaelaIILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Coica AmeliaVButoi MihaelaIILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Creața ȘtefaniaVIancu MariaIILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Drăghici RaisaIIIIancu MariaIILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Petrea SarianaIIIIancu MariaIILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Stănculescu DariaIVIancu MariaIILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Ștefănescu DavidIIIButoi MihaelaIILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Țurloi PatriciaVIIButoi MihaelaIILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Vasile DariaVIancu MariaIILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Burtan AlesiaIIMicu RamonaIIȘcoala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Chiriță - Barbu IlincaVIIMicu RamonaIIȘcoala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Comnoiu TimeeaIIMicu RamonaIIȘcoala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Surugiu RafaelaIIMicu RamonaIIȘcoala Gimnazială de Arte Iosif Sava
Apăvăloae HoratiuIIBianca OpreaIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Codreanu DianaIVNechita AlexandraIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Condilă RobertIINechita AlexandraIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Furdui IoanaIBianca OpreaIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Furdui MariaIIIGrigorie MironIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Miheț ElianaINechita AlexandraIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Ștefan JessicaIVNechita AlexandraIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Stoica SofiaINechita AlexandraIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Țone AdelinaIVNechita AlexandraIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Tulbure Anna FrancescaVBianca OpreaIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Vasilescu AlexiaVINechita AlexandraIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Vlădeanu SofiaIIIBianca OpreaIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Bayra Kaoglu MayraICodruţa FodayIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.4
Ienciu Centurianu CarolIICodruţa FodayIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.4
Ma Lyan Tsay AbdukarimIICodruţa FodayIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.4
Rus BrianaIIICodruţa FodayIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.4
Alexandru HoriaIIIMariana ApostolIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.5
Alexandru SofiaIIMariana ApostolIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.5
Crenicean –Tudoran BogdanVLaura IlincăiIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.5
Crenicean-Tudoran Radu MateiIIMariana ApostolIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.5
Drăgoi EmanuelVILaura IlincăiIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.5
Iosif Filip AndreiIVMaria BaraceanuIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.5
Nica MihaiIIIMariana ApostolIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.5
Sandu Zyana TeodoraIIIMariana ApostolIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.5
Chiș MateiIDeliu IoanaIIILiceul de Arte 'Margareta Sterian' Buzau
Tone Maya ElenaIIRogojină-Barbu Geanina MariaIIILiceul de Arte 'Marin Sorescu' Craiova
Balasz FilipIVManolache AlinaIIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Găină AliceVIIHaralambie AncaIIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Lăpădat MariaIIITârâcă Rafael AlexandruIIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Mihon MarcoIVManolache AlinaIIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Omar FatimaIStănescu Mădălin AlexandruIIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Popa ClaudiuIIITârâcă Rafael AlexandruIIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Sultan RobertVIIHaralambie AncaIIIColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Bărbuță SaraVIIIIancu MariaIIILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Mihai LucaVIIButoi MihaelaIIILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Vasile GabrielVIButoi MihaelaIIILiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Bocăneală AnaIGrigorie MironIIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Nasta MateiVIGrigorie MironIIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Sahlian AnastsiaIVGrigorie MironIIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Radu MariaIISorin MarinescuIIIŞcoala Gimnazială de Arte Nr.5
Cristoiu AlexandraIIIDeliu IoanaMENTIUNELiceul de Arte 'Margareta Sterian' Buzau
Bivolaru IrinaVIIPloae CristinaMENTIUNELiceul de Arte 'Marin Sorescu' Craiova
Biscarean TeodoraVIIIAndreea MargineanuMENTIUNEColegiul National de Muzica George Enescu
Nica Ioan TraianVIIAndreea MargineanuMENTIUNEColegiul National de Muzica George Enescu
Amarandei LucaVIIIPopa CarmenMENTIUNEColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Florescu DenisaIIITârâcă Rafael AlexandruMENTIUNEColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Gagiu LarisaVIIIPopa CarmenMENTIUNEColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Gruia IanisIIIBogos GabrielaMENTIUNEColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Rușanu DragoșVIIIPopa CarmenMENTIUNEColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Serghie Ana-MariaIIIBogos GabrielaMENTIUNEColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Spătaru DenisIIIBogos GabrielaMENTIUNEColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Ștefănescu AndreiVIIIBogos GabrielaMENTIUNEColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Badea DasianaVIIIIancu MariaMENTIUNELiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Ghimpu OanaVIIIIancu MariaMENTIUNELiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Goglea RareșVIancu MariaMENTIUNELiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Toboșaru IoanaIVIancu MariaMENTIUNELiceul de Arte 'Bălasa Doamna' Târgoviște
Barbosa AlexandraVIIIBianca OpreaMENTIUNEŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Mihai AlessiaVIIIGrigorie MironMENTIUNEŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Slobozianu TimeeaVIINechita AlexandraMENTIUNEŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Niculae EmaIICodruţa FodayMENTIUNEŞcoala Gimnazială de Arte Nr.4
Golumbeanu Sebastian MihaiIIIRogojină-Barbu Geanina MariaPARTICIPARELiceul de Arte 'Marin Sorescu' Craiova
Amieroaie Elena DenisaIStănescu Mădălin AlexandruPARTICIPAREColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Comănescu Vladimir NicolaeIIRusu AlinPARTICIPAREColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Dumitrescu-Stavrositu AlexandruIIRusu AlinPARTICIPAREColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Mincu DenisaVIBogos GabrielaPARTICIPAREColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Mocanu RalucaVIIIStănescu Mădălin AlexandruPARTICIPAREColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Nedelcu IoanaVIBogos GabrielaPARTICIPAREColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Petre IuliaIIITârâcă Rafael AlexandruPARTICIPAREColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Stănculeț Evelin GabrielaIStănescu Mădălin AlexandruPARTICIPAREColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Stănculeț Izabela MihaelaIStănescu Mădălin AlexandruPARTICIPAREColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Urdărea AlbertVIIHaralambie AncaPARTICIPAREColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Vișan David MihaiVIRusu AlinPARTICIPAREColegiul Național de Arte 'DINU LIPATTI'
Condilă IuliaVIGrigorie MironPARTICIPAREŞcoala Gimnazială de Arte Nr.3
Drăgan Robert AndreiVCodruţa FodayPARTICIPAREŞcoala Gimnazială de Arte Nr.4
Popa BiancaIIICodruţa FodayPARTICIPAREŞcoala Gimnazială de Arte Nr.4
Şuţoiu KristineVCodruţa FodayPARTICIPAREŞcoala Gimnazială de Arte Nr.4
Ungureanu CarlaVCodruţa FodayPARTICIPAREŞcoala Gimnazială de Arte Nr.4
Yila MyriamIVCodruţa FodayPARTICIPAREŞcoala Gimnazială de Arte Nr.4


Admisi Sectia Muzica an scolar 2019-2020


previous arrow
next arrow
Shadow
Slider

SCOALA GIMNAZIALA DE ARTE NR.3

Testare aptitudini:

Arte plastice

Clasele V-VIII

Înscrierea candidaților se face în sediul Scolii gimnaziale de arte nr.3 str. Stirbei Voda nr.101, in intervalul 22 mai – 07 Iunie 2019

Acte necesare:

certificatul de naștere în original și copie

cerere de inscriere(se obtine de la secretariat)

Probe de aptitudini

  1. Proba de desen

Observație după natură: natură statică alcătuită din două obiecte (vas de lut + fruct sau legumă).
Tehnică: desen în creion pe coală format A3

Materiale de lucru:

  • bloc pentru desen, format A3
  • creioane de desen HB, B, 2B,3B
  • gumă de șters
  1. Proba de pictură

Compoziție cu personaje, în culoare – pe un subiect dat de comisie.
Tehnică: culori de apă.(tempera)

 Materiale de lucru:

  • creioane HB,B1,B2
  • bloc format A3
  • culori de apă (tempera )
  • pensule cu păr sintetic
  • paletă pentru amestecul culorilor
  • vas stabil pentru apă
  • servetele

Criterii de apreciere:

-paginatie,proportie,originalitate,creativitate.

Desfășurarea probelor de aptitudini

Probele de aptitudini se vor desfășura după următorul program:

  1. Proba de desen – 07  iunie 2019   orele 10-12
  2. Proba de pictură – 07 iunie 2019    orele 13-16

Timpul de lucru va fi de 2 ore

Afișarea rezultatelor

Afișarea rezultatelor se va face luni 10 iunie 2019, dupa ora 13 în sediul Scolii gimnaziale de arte nr. 3


Situația premiilor obținute de elevi la

CONCURSUL NATIONAL de Teorie si Solfegii ‘Cuibul cu Barza’


CONCURSUL NATIONAL de Teorie si Solfegii ‘Cuibul cu Barza’
EDITIA a II-a, 26 – 30 Ianuarie 2019


ADMITERE AN ȘCOLAR 2018-2019

Elevii admiși în anul școlar 2018-2019


ȘCOALA GIMNAZIALĂ de ARTE NR. 3

Adresa: București Str.Știrbei Vodă Nr. 101.Sect .1

Tel./Fax.021/314.23.61
E-mail: scoalagimnazialadeartenr3@gmail.com

Testul de aptitudini pentru înscrierea în anul școlar 2018-2019
Secția Muzică Instrumentală

Școala Gimnazială de Arte Nr.3 organizează în 7 septembrie 2018 ora 9:00 Testul de aptitudini pentru admiterea în anul școlar 2018-2019 la Secția Muzică Instrumentală, instrumentele: pian, vioară, violoncel, percuție, suflători.

Testul se adresează elevilor care vor fi în anul școlar 2018-2019 în clasele I-V și constă în evaluarea aptitudinilor muzicale ale elevilor și cuprinde următoarele probe:

1. auz,
2. memorie,
3. ritm,
4. reproducerea unei piese vocale cu versuri la alegerea candidatului.

Elevii care cântă deja la un instrument pot interpreta una sau două piese instrumentale.
Înscrierile se vor face la secretariatul unității în perioada: 4-7 septembrie.

Acte necesare:
1. Copie a certificatului de naștere al elevului/elevei;
2. Cerere de înscriere (formularul se găsește la secretariatul școlii);
3. Declarație pe propria răspundere (model de declarație se găsește la secretariatul școlii);

https://scoalademuzica3.ro